FAALİYET ALANLARIMIZ

DAĞ HURDACILIK İNŞAAT HAFRİYAT YIKIM ENKAZ NAKLİYAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Olarak faaliyat alanlarımız; Hurdacılık,Madencilik,Yıkım Hizmetleri,Diğer Hizmetler(Deniz içinde çalışma,Sahil bakım onarım çalışmaları)

 

Büyük tonajlarda üretim yapan demir ve çelik fabrikalarına çelik hurda temini ana faaliyet konumuzdur. Çolakoğlu, Kardemir, Kırdemir ve Tosyalı Çelik tesisleri hurda temin ettiğimiz ve metalurjik atıklarını satın aldığımız firmalar arasındadır.

Genellikle aşağıdaki kalitede hurda ürünleri temin ediyoruz:

•Çelik hurda

•HMS1, HMS2, hurda demir yolu ray ve parcaları,

•Döküm Piki

•Kromlu ve /veya nikelli paslanmaz çelik hurdaları,

•Bakır, Nikel, Krom, Bronz, Kurşun, Çinko, Prinç, Alüminyum.

 

Fabrikaların çelik dışı metal hurda ürünlerini satın alıyoruz , ömrünü tamamlayan haddehane merdanelerini satın alıyoruz Nikel ve/veya krom ihtiva eden paslanmaz çelik hurdalarını, alüminyum ve bakır, prinç gibi demir dışı metal hurdalarını da satın alıyoruz. Maden yataklarımızdan ve veya yüksek tenörlü ithal fluorspar mineralilerini kükürt azaltma işlemlerinde kullanılmak üzere temin ediyoruz. Alüminyum külçe üretimi yapıyoruz.

Bakır ve Pirinç üretim atıkları (ramat) ergitme işlemlerimiz

 

PCB ( elektronik kart) atıklarını ve elektrolitik kalay banyo çamurlarını ve curuflarını satın alıyoruz. Krom ve kalay kaplama hatlarının atıkları çevreye duyarlı ve sertifikalı tesislerde izole edilmiş kapalı haznelerde eritilmektedir.